Terug naar het overzicht

Vogelhuisjes beschilderen op Burendag

Burendag is in het hele land uitbundig gevierd, zo ook in Biddinghuizen, Dronten en Swifterbant. Zaterdag 26 september namen wij onder anderen een kijkje bij de Brabantse Mijt in Dronten, waar al vaker Burendag feestelijk werd doorgebracht. “De saamhorigheid is hier al groot, maar zo’n dag maakt de burenband nog sterker”, aldus één van de bewoners.

Het is een aangenaam warme nazomerdag, waarop de temperatuur in Dronten met gemak de 22 graden aantikt. De buurtkinderen springen zich nog warmer met het opblaasbare spel ‘mollen meppen’. “Eén kind staat in het midden en de andere kinderen staan in de gaten rondom het midden, zij zijn de mollen. De mollen ‘duiken’ omhoog en moeten balletjes verzamelen. De speler in het midden probeert de mollen op hun hoofd te meppen. Als dit lukt, moet je je balletje weer inleveren”, legt een buurvrouw uit. De kinderen zijn er ontzettend druk mee en hebben dikke pret.

”Je hoeft hier niet anoniem te blijven als je dat niet wilt”

Even verderop staat een groepje bewoners gezellig met elkaar te praten, onder het genot van een kopje koffie en huisgemaakte lekkernijen. Wat is de Brabantse Mijt voor buurt? “Het is een gezellige straat met zestien huizen, in 1998 zijn de eerste bewoners hier komen wonen. De jongste bewoner is twee jaar oud en de oudste zal zeker zeventig plus zijn. Iedereen kan overweg met iedereen,” aldus een buurman. Een buurvrouw vult aan: “De sociale cohesie in de straat is goed, we kunnen een beroep doen op elkaar in geval van nood. Trouwens, je mag me zelfs uit bed bellen als dat nodig is!” Een ander vertelt: “Je hoeft hier niet anoniem te blijven als je dat niet wilt. Het is een actieve straat; met een WK voetbal hangen we oranje vlaggetjes op en kijken we vaak samen naar de wedstrijden. We hebben als buurt vaker Burendag gevierd en de contacten worden daardoor dieper dan alleen hoi en doei.”

”Kinderen keken er enorm naar uit om samen bezig te zijn en iets moois te maken”

Intussen verzamelen de kinderen zich in de tent om vogelhuisjes te gaan beschilderen en insectenhotels te vullen met natuurlijke materialen om verschillende soorten insecten aan te trekken. “Bij mij thuis konden ze niet wachten op dit moment”, vertelt een moeder. “De kinderen keken er enorm naar uit om samen bezig te zijn en iets moois te maken.” De kinderen gaan fanatiek van start en het duurt niet lang tot de eerste huisjes veranderd zijn in kleurrijke verblijfplaatsjes.

Burendag 2027
De straat heeft op tijd budget aangevraagd bij Samen Actief in wijk en buurt om de dag mede te financieren. Een organiserende, enthousiaste vader: “Omdat we ook nog wat geld in de buurtkas hadden en een mooie donatie hebben gekregen, konden we groots uitpakken. We hebben het mollenspel gehuurd, alles vogelhuisjes en hotels bekostigd, ingrediënten voor de toetjes gehaald én een lekkere, lokale barbecue kunnen organiseren. Burendag 2027 (op zaterdag 18 september) kan ik iedereen aanraden!”

Feedback button