Vier initiatiefnemers Het beste idee van Dronten ontvangen cheque
Wij vinden het belangrijk dat iedereen mee kan doen. Ook als u met minder geld rond moet komen. Daarom zijn wij jaarlijks op zoek naar ‘Het beste idee van Dronten’. Ideeën die verschil maken voor inwoners met een laag inkomen. De editie van 2025 had als thema ‘Waarom niksen als je het samen kunt fixen?’. Op vrijdagochtend 23 januari ontvingen vier initiatiefnemers een cheque voor ‘Het beste idee van Dronten 2025’. Van harte gefeliciteerd!
Het thema ‘Waarom niksen als je het samen kunt fixen?’ is specifiek gericht op het samenbrengen van jongeren en ouderen.In plaats van afwachten of ‘niksen’, worden beide groepen gestimuleerd om in beweging te komen, elkaar te helpen en zo ook zichzelf te versterken. Ouderen weten uit ervaring dat geluk niet afhankelijk is van bezit. Sommigen groeiden op met weinig, maar vonden rijkdom in eenvoud en solidariteit. Jongeren van nu groeien op in een wereld waarin materiële welvaart vaak als norm wordt gezien, terwijl ook een groep jongeren worstelt met armoede en schulden. Door generaties met elkaar te verbinden, kunnen jongeren leren hoe je met weinig tóch veel kunt betekenen. En ouderen kunnen hun levenswijsheid delen.
De vier initiatiefnemers die op vrijdag 23 januari 2026 een cheque voor ‘Het beste idee van Dronten 2025’ kregen, ontvangen elk een startsubsidie voor de uitvoering óf voor de afronding van hun idee. Op deze pagina’s leest u meer over de initiatieven die dit jaar aangedragen zijn en die voldeden aan de voorwaarden.
Naast deze vier initiatieven zijn er meer mooie ideeën ingezonden. Deze pasten (nog) niet allemaal binnen de voorwaarden van Het beste idee van Dronten. Voor de meeste ideeën konden de initiatiefnemers wel op weg geholpen worden of doorverwezen worden naar andere subsidiemogelijkheden of naar andere organisaties of gemeentelijke afdelingen. Zo kunnen ook met deze ideeën waarschijnlijk nog mooie initiatieven gerealiseerd worden.
Ziet u een activiteit waar u graag aan wilt deelnemen? Laat het de organisatie weten, u bent van harte welkom!
Het festival voor iedereen! (Ontmoetingspark Buiten)
Ontmoetingspark Buiten zal bruisen met een gratis, kleinschalig festival voor inwoners vanaf 18 jaar waar ontmoeting, creativiteit en verbinding centraal staan. Jong en oud (met alle achtergronden en vanuit alle doelgroepen) organiseren samen een divers programma.
Livemuziek, jamsessies van jong en oud, theater, cabaret, workshops, silent disco en verrassende acts. Lokale scholen of gemeenschappen verzorgen het eten en drinken. Inwoners met een kleine portemonnee (die bekend zijn bij Burgers in de Knel) kunnen hier gratis van genieten. Maatschappelijke organisaties presenteren zich, inwoners gaan in gesprek tijdens speeddates en de ‘Wat kan ik voor jou doen?’-boom nodigt uit tot delen van talenten en kleine gebaren.

Samen van jong tot oud – verbinden door creativiteit (Stichting Sociaal Domein)
In inloophuis Biddinghuizen brengt Stichting Sociaal Domein inwoners samen door creatieve, leerzame en gezellige activiteiten. Het doel daarvan is inwoners met elkaar verbinden en ervoor zorgen dat niemand er alleen voor staat.
Met initiatieven als het Creatief Café, Slim met de PC, waar jongeren ouderen helpen met computer, telefoon of DigiD, en Samen Bakken ontstaat een plek waar jongeren en ouderen elkaar versterken. Ook de ‘Goed doen’-projecten spelen een belangrijke rol: dorpsgenoten die het financieel moeilijk hebben, krijgen op een laagdrempelige manier steun uit hun eigen gemeenschap.

Bouw & Connect-crew (Ilona van Woerkom en Nick van der Land, inwonersinitiatief)
Met laagdrempelige, vrij in te lopen bouwavonden waar jongeren vanaf 10 jaar en ouderen bouwen, sorteren en ideeën uitwisselen met LEGO bieden Ilona en Nick een activiteit die gratis toegankelijk en bedoeld is voor iedereen, ook voor wie minder te besteden heeft of thuis de ruimte of middelen mist om zelf met LEGO aan de slag te gaan. Door gratis samen te bouwen met (tweedehands) LEGO ervaren inwoners ontspanning, plezier, verbinding en gelijkwaardigheid. Het gaat niet om wat u heeft, maar om wat u samen maakt. Zo groeit het gevoel van erbij horen en worden nieuwe contacten gelegd: juist voor wie dat het hardst nodig heeft.

Samen zingen, samen genieten. Jong & oud op de Regenboog! (Coloriet De Regenboog)
Tijdens burendag op 26 september 2026 wordt een optreden gegeven door een zangkoor van jongeren vanaf 10 jaar en ouderen welke middag in het teken zal staan van muziek, lekkers, ontmoeting en samenzijn. In de periode tot september 2026 vinden met enige regelmaat repetities plaats ter voorbereiding op dit optreden. In het zangkoor is nog plek voor jonge en oudere zangtalenten. Interesse? Meld u aan bij Coloriet De Regenboog en wie weet staat u ook te schitteren in september.
