Het beste idee van Dronten 2025

Het Beste idee van Dronten roept iedereen in Dronten, Swifterbant en Biddinghuizen op om een origineel idee te bedenken en uit te voeren die bijdragen aan het welzijn van mensen die (dreigen te) leven in armoede, eenzaam zijn of te maken hebben met financiële zorgen.

Dit jaar zoeken we naar ideeën rond het thema ‘Waarom niksen als je het samen kunt fixen?’.

Ouderen weten uit ervaring dat geluk niet afhankelijk is van bezit. Sommigen groeiden op met weinig, maar vonden rijkdom in eenvoud en solidariteit. Jongeren van nu groeien op in een wereld waarin materiële welvaart vaak als norm wordt gezien, terwijl ook een groep jongeren worstelt met armoede en schulden. Door generaties met elkaar te verbinden, kunnen jongeren leren hoe je met weinig tóch veel kunt betekenen. En ouderen kunnen hun levenswijsheid delen.
Voor Het Beste idee van Dronten zoeken we ideeën die daarbij ondersteunen en gericht zijn op verbinding tussen jongeren en ouderen.

Heb je een idee dat past bij het doel en thema van Het Beste Idee van Dronten en voldoet aan de criteria dan kan je een eenmalige startsubsidie van maximaal € 5.000 ontvangen om het plan uit te werken. Gebruik je creativiteit om in verschillende concepten te denken zoals: sport, voeding, kunst, cultuur etc.

Meld je aan vóór 20 november 2025
Je kunt je aanmelden via het aanvraagformulier. Vergeet niet om jouw idee kort te omschrijven en hoe je dit denkt uit te voeren!

Mail het aanvraagformulier naar hetbesteidee@dronten.nl en geef in het kort aan wat jouw idee is en hoe je dit denkt uit te voeren.

De aanvraag kan vanaf heden worden ingediend (de publicatiedatum van de subsidietender Het beste idee van Dronten 2025 is 17 juli 2025).

Na sluiting van de aanvraagperiode hoor je zo spoedig mogelijk of je wordt uitgenodigd om jouw idee toe te lichten in een korte presentatie voor een subsidiecommissie.
De subsidiecommissie beoordeelt jouw idee aan de hand van de volgende criteria:

  • Het initiatief draagt bij aan het versterken van inwoners van gemeente Dronten die in armoede leven, schulden hebben of zich eenzaam voelen en sluit aan bij het thema van het jaar 2025 ‘Waarom niksen als je het samen kunt fixen?’;
  • Het initiatief bevordert eigen kracht en weerbaarheid;
  • Het initiatief laat zien dat inwoners van gemeente Dronten die een laag (besteedbaar) inkomen hebben en die te maken hebben of krijgen met armoede, schulden of eenzaamheid, betrokken zijn of raken;
  • Het initiatief laat zien dat de inwoners van gemeente Dronten die een laag (besteedbaar) inkomen hebben en die te maken hebben of krijgen met armoede, schulden of eenzaamheid daadwerkelijk worden benaderd en bereikt;
  • Het initiatief heeft een duurzaam karakter en laat zien dat de uitwerking gewaarborgd wordt;
  • Het initiatief kan met andere partijen, een eventuele samenwerkingsvorm wordt duidelijk gemaakt;
  • Uit het initiatief spreekt bevlogenheid en enthousiasme;
  • De begroting is overzichtelijk en van voldoende kwaliteit.

Voldoet jouw idee aan de criteria van ‘Het Beste idee van Dronten’ en heb jij met jouw idee de subsidiecommissie weten te overtuigen? Dan ontvang je een eenmalige startsubsidie van maximaal €5.000,00 om jouw idee verder uit te werken en uit te voeren.

En verder
De activiteit gaat uiterlijk 6 maanden na toekenning van de subsidie van start en is één jaar na toekenning afgerond.
Je wordt verzocht akkoord te gaan met foto- en video-opnames. De opnames zullen ingezet worden voor de promotie van Het Beste Idee van Dronten en ter verantwoording van jouw idee.

Feedback button