Bouwen en wonen
Bestemmingsplannen
De juiste bestemming met de juiste bouw- en gebruiksregels zijn erg belangrijk zijn als u iets wilt ondernemen of bouwen! Zo worden de meeste omgevingsvergunningenen die worden ingediend ook getoetst aan het ter plekke geldende bestemmingsplan. Het bestemmingsplan is namelijk het enige ruimtelijke plan dat juridisch bindend is. Voor iedereen. Dus voor burgers, bedrijven, instellingen en overheden. De geldende bestemmingsplannen in de gemeente Dronten kunt u daarom ook inzien in het gemeentehuis bij de balie tijdens openingstijden. Een aantal belangrijke onherroepelijke geactualiseerde bestemmingsplannen kunt u hier ook digitaal inzien/ downloaden.
-
Tijdelijk verhuren
Door de huidige situatie op de woningmarkt, staan te koop staande woningen vaker leeg. In veel gevallen krijgt de eigenaar daardoor te maken met dubbele woonlasten. Verhuur van de woning kan dan een mogelijkheid zijn om de financiële gevolgen te compenseren. Wanneer een huurovereenkomst wordt afgesloten voor een woning, is dat in principe voor onbepaalde tijd. Wanneer u echter beschikt over een vergunning op grond van de Leegstandwet, is tijdelijke (ver)huur mogelijk en is het eenvoudiger de huur weer op te zeggen.
-
Welstand
In de gemeente Dronten worden aanvragen voor bouw getoetst aan zogenaamde redelijke eisen van welstand. Dat de gemeente dat mag en moet doen is in de Woningwet geregeld. De gemeente zelf mag de plannen niet op welstandsaspecten beoordelen, maar heeft hiervoor een onafhankelijke commissie ingeschakeld. Dit doet Het Oversticht uit Zwolle, die naast Dronten, Lelystad en de Noordoostpolder alle gemeenten in de provincie Overijssel adviseert.
-
Omgevingsvergunning
Wilt u gaan bouwen of verbouwen, dan hebt u veel gevallen een omgevingsvergunning nodig. Voor grote bouwwerken is een omgevingsvergunning verplicht. Het is dan verboden om te bouwen zonder of in afwijking van de vergunning.
-
Bouwen en Milieu
Afhankelijk van de soort bedrijfsactiviteiten heeft men al of niet een vergunning of –melding nodig. Op 1 januari 2008 en op 1 oktober 2010 is er in de regelgeving veel veranderd. Voor de meeste bedrijven is het zogenaamde Activiteitenbesluit van kracht geworden.

